Barcelona – Manchester City. Ce meci in Liga Campionilor

Nota articolului: 9.6 / 10 din 3 voturi

Barcelona – Manchester City. Spectacol si adrenalina in returul optimilor din Liga Campionilor. Messi si Dani Alves au marcat in meiul tur, incheiat cu 2-0 pentru basci in Anglia. Aceasta inseamna oare ca Barcelona se va distra acasa, mieruri in retur ? Nu, pentru ca sunt probleme la Barcelona.
Barcelona a fost invinsa pe teren propriu de Villareal, cu scorul de 2 – 1!! Golurile intalnirii au fost marcate de Senna, printr-un penalty obtinut de Valdes, in minutul 31, Xavi, in minutul 68, care a adus egalarea, si de Tomasson, care a inchis tabela de marcaj, cu 9 minute inainte de finalul partidei. Real Madrid nu a iertat pasul gresit facut de Barcelona in deplasarea de la Villareal si s-a distrat cu Levante. Galacticii au castigat cu 3-0, iar Cristiano Ronaldo a deschis drumul spre victorie inca din minutul 11 cu o lovitura de cap de la 10 metri. Imediat dupa pauza a marcat si brazilianul Marcelo, tot dupa o pasa a lui Cristiano Ronaldo. A fost primul gol al fundasului stinga in acest sezon. Autogolul lui Karabelas a incheiat conturile in minutul 81. Dupa acest succes, Real Madrid s-a distantat la 4 puncte de marea rivala Barcelona. Mai mult, meciul direct se va disputa chiar la Madrid.
Interesant, nici Manchester City nu e in forma. Au castigat finala Cupei Ligii, 3-1 cu Sunderland. Pantilimon al nostru era fericit, dar dupa doar o saptamana au ratat Cupa Angliei. Cu toate ca erau favoriti, au fost eliminati in sferturi de Wigan 1-2 si o eventuala dubla, 2 cupe, a fost ratata. Vor reusi coechipierii lui Pantilimon o mare surpriza pe Nou Camp, unde Barcelona este mare favorita ?

Meciul Barcelona – Manchester City se va transmite in direct miercuri 12 martie 2014 la DIGI Sport 1 de la ora 21:45.

Puteti sa pariati pe meciul Barcelona – Manchester City la Unibet.